Responsive image Responsive image
historia firmy

News Podzieliliśmy się naszym doświdczeniem - kolejna edycja Nem Media Meeting już za nami

Podzieliliśmy się naszym doświdczeniem - kolejna edycja Nem Media Meeting już za nami

26.04.2017

- Cieszę się, że mogłem podzielić się swoim doświadczeniem w temacie bezpieczeństwa w Social Media. – Przyznaje po swojej prelekcji podczas New Media Metting Prezes PrimeBit Studio Michał Ręczkowicz – Jest to temat na czasie, choć młodzi ludzie niekoniecznie zdają sobie sprawę z zagrożeń, które czyhają na nich w sieci. - Dodaje. Za nami druga edycja konferencji, współorganizowanej przez naszą firmę.

New Media Meeting jest cyklicznym wydarzeniem, które koncentruje się wokół zagadnień, dotyczących mediów cyfrowych i grafiki. W tym roku, tematem przewodnim organizowanej 20 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, bezpłatnej konferencji, skierowanej głównie do licealistów i studentów, było szeroko pojęte bezpieczeństwo w mediach społecznościowych.

- Jako firma IT mamy dużo wiedzy na temat danych, udostępnianych przez użytkowników mediów społecznościowych - komentuje Joanna Foltarz z Działu Media&HR firmy PrimeBit Studio – coraz częściej wykonujemy dla naszych klientów narzędzia, które albo same w sobie są kanałami Social Media, albo z nich korzystają. – Tłumaczy - Sami także czerpiemy z możliwości promowania się w mediach społecznościowych, z resztą jak każda współczesna firma, dlatego temat drugiej edycji NMM bardzo nas ożywił – dodaje Foltarz.

Konferencja cieszyła się ogromną popularnością, zarówno podczas jej trwania, jak i po evencie, którego żywotność przedłużyły kanały społecznościowe. W jednodniowym wydarzeniu wzięło udział około dwustu osób, zaś streaming online przekroczył 1500 wyświetleń!

Cała konferencja składała się z prelekcji specjalistów i praktyków, które przeplatane były dyskusjami, dotyczącymi poszczególnych zagadnień.

Występując jako pierwsza, Karolina Nikorowska - psycholog i doradca zawodowy – mówiła o tym, jak mądrze kreować swój wizerunek w sieci, by dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą. Konrad Gryczan z Cyfrowa Foto opowiedział o prostocie i możliwościach dzisiejszego mikrotargetowania w sieci, które wykorzystuje nasze lajki, komentarze i preferencje, zgłaszane w Social Media. Kolejny prelegent, Mikołaj Winkiel z Brand24, przedstawił mnóstwo przykładów nierozsądnego korzystania z Social Media, wychwytywanych podczas monitoringu internetu. Hitem dnia stał się przykład udostępniania przez użytkowników sieci zdjęć swoich kart płatniczych!

W drugiej części konferencji Prezes naszej firmy, Michał Ręczkowicz, opowiedział o popełnianych przez internautów niedopatrzeniach, które wykorzystują hakerzy, a także o prawach administratorów portali do czytania naszych, tylko z pozoru, prywatnych czatów w mediach społecznościowych. Ewa Gyurkovich, właścicielka agencji kreatywnej Ever Press, zwróciła natomiast uwagę na negatywne emocje, jakie wywołują w nas Social Media i na powstawanie, w konsekwencji tych emocji, zachowań aspołecznych, agresywnych, zagrażających nawet życiu – hejt, cyberprzemoc, ośmieszanie, gry manipulacyjne, itd. Paulina Kawa z Life Roots radziła, jak nie wdawać się w spory online, jak traktować „hejterów”, by przy okazji nie stracił na tym nasz wizerunek w sieci, zaś występujący jako ostatni, Marcin Rudzik z Brand Active, wyjaśnił działanie „robotów” Social Media, czyli tzw. botów, a także przestawił sposoby ich wykorzystywania w służbie manipulacji opinią publiczną.

Na koniec wydarzenia został rozstrzygnięty uczelniany konkurs na najlepszy reportaż, dotyczący właśnie bezpieczeństwa w Social Media. Uczestnicy obejrzeli materiały konkursowe, dzięki czemu zdobyli jeszcze większą wiedzę w tym zakresie.

- Myślę, że młodzi ludzie dowiedzieli się sporo nowych rzeczy i wyciągną wnioski z tego wszystkiego, co dziś zostało powiedziane - podsumowuje Ręczkowicz - że wszyscy wyciągniemy wnioski!

WSIiZ od lat kształci na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Grafika komputerowa a od niedawna, również na kierunku Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. Pomysłodawcami eventu New Media Meeting są pracownicy  Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.

 

Organizatorami tegorocznej edycji New Media Meeting byli: Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ, Biura Karier WSIiZ oraz firma PrimeBitStudio.
Partnerami wydarzenia byli Splentum, Brand24, Ideo, Ever Press oraz Czwartkowe Spotkania Social Media. Patronem medialnym były Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny24, TVP Rzeszów oraz grupa medialna Intro Media.

Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę i czekamy z podekscytowaniem na kolejny temat, który już za rok wspólnie poruszymy podczas trzeciej edycji New Media Meeting!

 

 

<< back

Podziel się wpisem:

bg

Are you interested?

Write to us [email protected]