Responsive image Responsive image
historia firmy

News Druga edycja New Media Meeting już jutro na WSiZ!

Druga edycja New Media Meeting już jutro na WSiZ!

19.04.2017

Jak być bezpiecznym korzystając z mediów społecznościowych!

Druga edycja New Media Meeting już jutro na WSiZ!

 

Ilu z nas korzysta z mediów społecznościowych? Badania dowodzą, że już prawie połowa Polaków, przynajmniej raz dziennie loguje się na popularnych portalach. Czy jednak wiemy w jaki sposób z nich korzystać, aby w sieci być bezpiecznym? O czym trzeba pamiętać i co robić, aby nie narazić się na przykre konsekwencje? O tym wszystkim posłuchacie podczas II edycji New Media Meeting, konferencji, która już 20 kwietnia odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

New Media Meeting jest wydarzeniem, które koncentruje się wokół tematyki nowych mediówi grafiki. Na najbliższe spotkanie zaplanowano wystąpienia ekspertów z firm związanych z branżą internetową. Wystąpią m. in. Mikołaj Winkiel z Brand24, Michał Ręczkowicz z PrimeBit Studio, Karolina Nikorowska z CoachingSpace, Ewa Gyurkovich z Ever Press, czy Konrad Gryczan z firmy CyfrowaFoto. Zaproszeni goście opowiedzą o różnych aspektach bezpieczeństwa w mediach społecznościowych, z punktu widzenia użytkownika, administratora i pracodawcy.

Dlaczego właśnie taki temat? Otóż coraz więcej osób spędza wiele godzin dziennie przed ekranem komputera, przeglądając portale społecznościowe i udostępniając różnego rodzaju treści oraz zdjęcia. Mimo ogólnej świadomości ryzyka jakie niesie ze sobą aktywność w siedzi, nie wiele osób wie, co tak naprawdę może nam grozić oraz gdzie wędrują udostępniane przez nas informacje.

Wielu nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, jak wielka jest skala tego zjawiska i jak różne mogą być jego konsekwencje – stąd pomysł na stworzenie platformy do dyskusji na ten temat właśnie w murach Uczelni, która jest silnie związana z mediami, od lat kształcąc młodych ludzi na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika komputerowa oraz – jako pierwsza Uczelnia w kraju – kierunku media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa.

New Media Meeting odbędzie się w głównym budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ulicy Sucharskiego 2, w Auli im. Prof. Jerzego Chłopeckiego. Rozpocznie się o godzinie 9:00 rejestracją uczestników w hallu głównym. Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.newmediameeting.wsiz.pl/.

 

Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną i studentów, jednak równie mile widziani będą wszyscy zainteresowani tematem. Oprócz wystąpień specjaliści i praktycy odpowiedzą także na pytania uczestników, a planujący pracę w branży będą mieli niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Inicjatorami spotkań z cyklu New Media Meeting są Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Biuro Karier WSIiZ oraz PrimeBit Studio, natomiast partnerami New Media Meeting są firmy Brand24, Splentum, Ideo, i Everpress.

Autor: Kamila Kania

<< back

Podziel się wpisem:

bg

Are you interested?

Write to us [email protected]