Responsive image Responsive image
historia firmy

News Dział PrimeBit Studio przekształcony w spółkę!

Dział PrimeBit Studio przekształcony w spółkę!

15.12.2016

Grudzień drugi rok z rzędu jest dla naszej firmy miesiącem zwrotnym! W zeszłym roku odzyskaliśmy stworzone przez nas gry, w tym roku powstaje spółka PrimeBit Games, która wkrótce wejdzie na giełdę.

12 grudnia 2016 roku, dotychczasowy dział firmowy PrimeBit Games, został wydzielony jako spółka PrimeBit Games z o.o., która wkrótce – bo już za parę miesięcy - ma przekształcić się w spółkę akcyjną. A to z sprawą inwestycji firmy Mizaco z notowanej na NewConnect grupy Midven, która nabyła 2.000 udziałów w PBG, reprezentujących 20% kapitału zakładowego całej spółki. Prezesem nowopowstałej firmy gamingowej jest oczywiście Prezes PrimeBit Studio, Michał Ręczkowicz:

- Założenie spółki o profilu stricte gaminowym – komentuje Ręczkowicz - to dla nas długo wyczekiwana okazja do poszerzenia specjalizacji i produkowania gier nie tylko mobilnych, ale także na PC, konsole, czy przeglądarki internetowe – mówi dalej. - Już od jakiegoś czasu pracujemy nad produkcją, która właśnie będzie łączyła niemalże wszystkie typy gier, nie wykluczając oczywiście mobile, z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. – zdradza Prezes.

Ambicją firmy Mizaco jest zaistnienie na gamingowym rynku jako niezależny producent i wydawca gier, przy jednoczesnej współpracy z PBG: - Cieszę, że potencjał naszych produkcji i naszego zespołu został zauważony i że Prezes Midven, Andrzej Zając, zaufał naszej marce – dodaje Ręczkowicz.

Plan na najbliższy czas to rozwój i promocja już istniejących 9 gier mobilnych, a także kontynuacja prac nad nową produkcją:

- Wierzymy, że nasza nowa gra będzie prawdziwym game-changerem, zarówno dla koneserów, jak i dla graczy okazjonalnych – mówi tajemniczo Prezes PBG.

Przypominamy, że Dział PriemBit Games istniał w firmie od początku jej powstania. Michał Ręczkowicz kontynuował w nim plan, który próbował urzeczywistnić w powołanej do życia w 2012 roku swojej pierwszej (o profilu mobilym) firmie MobiTouch: - Już wtedy moją ambicją było stworzenie marki gamingowej, która będzie znana na całym świecie. – Wspomina Prezes PrimeBit Studio i PrimeBit Games – Gry były od zawsze moją pasją, a jak wiadomo, pasja jest najlepszym nawigatorem. – Podsumowuje.

Więcej gamingowych newsów już wkrótce, na stronie www.primebitgames.com, która dostępna będzie jeszcze przed świętami!

 

Tekst: Ever Press

 

Media o PrimeBit Games:

biznes.pap.pl

stooq.com

finanse.wp.pl

www.rp.pl

biznes.onet.pl

<< back

Podziel się wpisem:

bg

Are you interested?

Write to us [email protected]