Responsive image Responsive image
historia firmy

News PrimeBit Games odwiedza gamingowe targi

PrimeBit Games odwiedza gamingowe targi

14.11.2016

Rynek gamingowy zyskuje w Polsce na coraz większym znaczeniu. Na horyzoncie pojawiają się wciąż nowe produkcje i organizowanych jest coraz więcej eventów, związanych właśnie z tą branżą. Nasz Dział PrimeBit Games wybrał się na trzy największe gamingowe wydarzenia 2016 roku: GOOD GAME EXPO, Warsaw Games Week oraz Game Industry Conference w ramach PGA (Poznań Game Arena).

Branża gamingowa, usytuowana na pograniczu technologii i rozrywki, robi się coraz bardziej trendy i sexy. I nie chodzi tu tylko o granie, ale też o ogromny potencjał inwestorski, który za tym idzie. Przemysł gadżetów kwitnie, powstają nowe filmy o znanych na całym świecie grach, i odwrotnie – gry, na podstawie znanych produkcji telewizyjnych (oczywiście mowa o Pokemon-go). Możliwości są ogromne!

Firma PrimeBit Studio, wraz z Działem PrimeBit Games, na co dzień zajmującym się tworzeniem gier mobilnych, postanowiła wybrać się na trzy największe eventy gamingowe w tym roku, aby zobaczyć, co nowego słychać w branży. We wrześniu wzięli udział w evencie GOOD GAME, zaś w październiku wpadli na Warsaw Games Week oraz Game Industry Conference w ramach PGA (Poznań Game Arena).

GOOD GAME to międzynarodowe tragi, które miały miejsce 23-25 września 2016 w PTAK WARSAW EXP, w Nadarzynie. Organizatorem targów była słynna firma G2A. Podczas eventu można było odwiedzić stoiska gamingowe, strefy wolnego grania, strefę Youtuberów, podziwiać Cosplay (przebranych za postaci z gier fanów), wziąć udział w prelekcjach, a nawet zagrać w planszówki, czy wziąć udział w turniejach e-sportowych. Wszystko to ociekało nowością, a zarazem kultem marek, czczonych od lat. Przez targi przewinęły się tysiące osób!

Warsaw Games Week to również targi gamingowe. W tym roku odbyły się w dniach 13-16 października i pojawiło się na nich blisko dwadzieścia pięć tysięcy fanów gier. Oprócz wystawców z branży, prezentacji gier, gadżetów i stoisk „do grania”, można było wziąć udział w licznych konkursach, turniejach i oglądać różne występy artystyczne.

Game Industry Conference to konferencja gamingowa, która odbyła się w dniach 21-23 października, w ramach słynnych, największych w Polsce Targów Multimediów i Rozrywki „Poznań Game Arena”. Podczas konferencji miało miejsce przeszło sto prelekcji, kilka warsztatów i kilkaset spotkań biznesowych.  Wydarzenie to zrobiło ogromne wrażenie na członkach teamu PrimeBit Games.

- Była to dla naszego zespołu świetna szansa na zaczerpnięcie inspiracji do tworzenia jeszcze bardziej oryginalnych i nowoczesnych gier. – Przyznaje Michał Ręczkowicz, Prezes firmy – Mamy teraz głowy pełne pomysłów, wiele z nich wykorzystamy do rozwoju projektu „Gry z Podkarpacia”. – Dodaje.

Tymczasem zapraszamy na spotkania z cyklu „Twórz, inwestuj, graj razem z nami!”, które organizujemy właśnie w ramach inicjatywy „Gry z Podkarpacia”. Najbliższy event już 15 listopada 2016 roku!

 

 

 

<< back

Podziel się wpisem:

bg

Are you interested?

Write to us [email protected]