Responsive image Responsive image
historia firmy

News PrimeBit Studio Innowatorem Podkarpacia!

PrimeBit Studio Innowatorem Podkarpacia!

13.12.2016

„Freddy” zgarnia kolejną nagrodę! Firma PrimeBit Studio zdobyła tytuł w konkursie „Innowator Podkarpacia 2016”, w kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo”, właśnie dzięki projektowi gry mobilnej „Freddy Adventure”.

 

To już XVII edycja plebiscytu, organizowanego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego. Uroczystość wręczenia dyplomów-statuetek miała miejsce 12 grudnia 2016 roku w sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, podczas Konferencji „Rynek Pracy 2016” organizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Komisja konkursowa miała za zadanie wyłonić trzy firmy - w kategoriach: mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwo - które w swych aktywnych działaniach w 2016 roku przejawiały podejście proinnowacyjne. Miano „Innowatora Podkarpacia” jest wyrazem uznania właśnie wobec tych mniejszych firm, które dzięki technologiom i rozwiązaniom stanowią konkurencję na rynku międzynarodowym. Oprócz tytułu i grawerowanego dyplomu, organizator plebiscytu zapewnia laureatom także wsparcie promocyjne i biznesowe.

W imieniu firmy nagrodę odebrała Ewa Gyurkovich, współwłaścicielka spółki PrimeBit Studio, a także Business Manager Tomasz Gulak:

- Cieszymy się, że nasze działania zostały po raz kolejny docenione – powiedział uczestnikom konferencji Tomasz Gulak podczas krótkiej mowy, w ramach podziękowań za wyróżnienie.

Przypominamy, że „Freddy Adventure” to innowacyjna i niezwykle malownicza, zręcznościowa gra mobilna. Jej bohaterem jest półmechaniczna żaba, której gracz pomaga uciec z laboratorium i przeżyć wiele ciekawych przygód. Projekt powstał w 2012 roku pod marką MobiTouch - pierwszej firmy Michała Ręczkowicza. Nie mogąc rozstać się ze swoim „dzieckiem”, rok po założeniu nowej firmy (2015) Ręczkowicz wykupił grę. Niestety, w wyniku przenoszenia gry na konto developerskie PrimeBit Games (działu gamingowego firmy), dotychczasowe pobrania - kilka milionów - zostały utracone. Produkcja ta obecnie kontynuowana, rozwijana i sprzedawana jest pod szyldem PrimeBit Games.

Jak widać, „Freddy” wciąż lubi wygrywać. To już szóste wyróżnienie dla tej produkcji! W 2013 roku zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Microsoftu i Unity. W tym samym roku dostał też nominację w plebiscycie Mobile TrendsAwards w kategorii „Mobilna gra roku 2014”. Drugie miejsce zajął w konkursie „Twoja firma, twoja szansa na sukces” w roku 2013. W czerwcu 2016 roku, dzięki właśnie tejże grze, PrimeBit Studio dostało się do ścisłej finałowej siódemki konkursu „ImPuls do biznesu”, organizowanego przez redakcję dziennika „Puls biznesu”. W listopadzie tego samego roku „Freddy” zyskał prestiżowy znak jakości „Laur Eksperta 2016” – plebiscyt, organizowany przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości sp. z o.o. sp. k.

Jesteśmy szczęśliwi, że dziś możemy dopisać do tej listy „Innowator Podkarpacia 2016” i tym wspaniałym akcentem zakończyć pełen sukcesów rok!

 

Organizatorem konkursu „Innowator Podkarpacia” jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

 

Tekst: Ever Press

<< back

Podziel się wpisem:

bg

Are you interested?

Write to us [email protected]