Responsive image Responsive image
historia firmy

Blog Czas to pieniądz. A pieniądz to PrimeManager

Czas to pieniądz. A pieniądz to PrimeManager

Powiedzenie  „Czas to pieniądz” w kontekście bycia przedsiębiorcą zyskuje coraz większego znaczenia. Prowadząc firmę często nie możemy sobie pozwolić na to, żeby zmarnować chociaż złotówkę. Negocjujemy ceny na artykuły biurowe, szukamy alternatywnych - pod względem finansowym - rozwiązań oraz zatrudniamy pracowników za rozsądne pieniądze w stosunku do umiejętności, które posiadają.

Tak też było u nas w firmie. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało dobrze. Dopiero wprowadzając usługę PrimeManager doszliśmy do wniosku, że można było lepiej. Temat dotyczy optymalizacji godzin pracy naszych pracowników.

Jeśli zatrudniasz ludzi, bądź nimi zarządzasz, to ten tekst dotyczy Ciebie i Twojej firmy.

Jak myślisz, ilu pracowników Twojej firmy przychodzi punktualnie? Ilu kończy pracę dokładnie o wyznaczonej godzinie? Czy uważasz, że każdy z nich rzetelnie pracuje przez cały czasu, za który mu płacisz? Zaufanie to jedno, a fakty to drugie.

Statystyki mówią, że 80% pracowników nie wywiązuje się w pełni ze swojego kontraktu godzinowego, pomimo, że otrzymuje za niego pieniądze.

 Wyobraź sobie takie równanie: A (liczba pracowników) razy B (liczba traconych minut na jednym pracowniku dziennie np. 30 minut) razy 20 dni (przyjmijmy umownie miesiąc bez weekendów) = wynikiem jest łączny tracony czas przez Twoją firmę miesięcznie. Czas za który płacisz. Czas i pieniądze, które można lepiej wykorzystać.

System informatyczny PrimeManager stworzyliśmy z myślą o zakładach produkcyjnych, urzędach, biurach, jednak możliwości jest wiele. Jako jeden z nielicznych, nasz program uwzględnia także w nowatorski sposób pracowników, którzy działają poza biurem. Dzięki naszej aplikacji jesteśmy w stanie nie tylko monitorować ich czas pracy, ale również dokładne położenie oraz czas spędzany w konkretnych punktach. Do systemu dobudowywane są kolejne moduły, takie jak np.  „aktywny czas przy komputerze”.

Od kiedy wprowadziliśmy system PrimeManager w naszej firmie, pracownicy są bardziej punktualni, uczciwsi wobec pracodawcy, jak i wobec swoich kolegów, ponieważ każdy jest wynagradzany za realny czas pracy. Biuro tętni życiem, a za oszczędzone pieniądze stać nas na premie i dodatkowe atrakcje dla pracowników. Klienci, którzy również korzystają z naszego systemu, nie ukrywają zadowolenia. 

System cały czas jest rozbudowywany i powiększany, żeby kompleksowo pomagać właścicielom firm. Raporty które generujemy są gotowe dla księgowej, więc czas i przesyłanie informacji też się polepszyło.

Jednym zdaniem: to się opłaca.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to napisz do nas.

 

Tomasz Gulak

08.04.2016

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas [email protected]