Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności Cyberbezpieczeństwo dotyczy wszystkich - New Media Meeting za nami

Cyberbezpieczeństwo dotyczy wszystkich - New Media Meeting za nami

26.04.2017

- Cieszę się, że mogłem podzielić się swoim doświadczeniem w temacie bezpieczeństwa w Social Media – przyznaje po swojej prelekcji na New Media Meeting Prezes PrimeBit Studio Michał Ręczkowicz. – Jest to temat na czasie, choć młodzi ludzie niekoniecznie zdają sobie sprawę z zagrożeń, które czyhają na nich w sieci - dodaje. Za nami druga edycja konferencji, współorganizowanej przez naszą firmę.

New Media Meeting jest cyklicznym wydarzeniem, kierowanym głównie do licealistów i studentów, które koncentruje się wokół zagadnień, dotyczących mediów cyfrowych i grafiki. W tym roku, tematem przewodnim bezpłatnej konferencji, zorganizowanej 20 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, było szeroko pojęte bezpieczeństwo w Social Media.

- Jako firma IT mamy dużo wiedzy na temat danych, udostępnianych przez użytkowników mediów społecznościowych - komentuje Joanna Foltarz z Działu Media&HR firmy PrimeBit Studio – coraz częściej wykonujemy dla naszych klientów narzędzia, które albo same w sobie są kanałami Social Media, albo z nich korzystają – tłumaczy. - Sami także czerpiemy z możliwości promowania się w mediach społecznościowych, zresztą jak każda współczesna firma, dlatego temat drugiej edycji NMM bardzo nas ożywił. – dodaje Foltarz.

Konferencja cieszyła się ogromną popularnością, zarówno podczas jej trwania, jak i po evencie, którego żywotność przedłużyły kanały społecznościowe. W jednodniowym wydarzeniu wzięło udział około dwustu osób, zaś streaming online przekroczył 1500 wyświetleń!

Cała konferencja składała się z prelekcji specjalistów i praktyków, które przeplatane były dyskusjami, dotyczącymi poszczególnych zagadnień.

Występując jako pierwsza, Karolina Nikorowska, właścicielka firmy Coaching Space, mówiła o tym, jak mądrze kreować swój wizerunek w sieci, by dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą. Konrad Gryczan z Cyfrowa Foto opowiedział o prostocie i możliwościach dzisiejszego mikrotargetowania w sieci, które wykorzystuje nasze lajki, komentarze i preferencje, zgłaszane w Social Media. Kolejny prelegent, Mikołaj Winkiel z Brand24, przedstawił mnóstwo przykładów nierozsądnego korzystania z Social Media, wychwytywanych podczas monitoringu internetu. Hitem dnia stał się przykład udostępniania przez użytkowników sieci zdjęć swoich kart płatniczych!

W drugiej części konferencji Prezes naszej firmy, Michał Ręczkowicz, opowiedział m.in. o popełnianych przez internautów niedopatrzeniach, które wykorzystują hakerzy, a także o prawach administratorów portali do czytania naszych, tylko z pozoru prywatnych, czatów w mediach społecznościowych. Ewa Gyurkovich, właścicielka agencji kreatywnej Ever Press, zwróciła natomiast uwagę na negatywne emocje, jakie wywołują w nas Social Media i na powstawanie, w konsekwencji tych emocji, zachowań aspołecznych, agresywnych, zagrażających nawet życiu – hejt, cyberprzemoc, ośmieszanie, gry manipulacyjne, itd. Paulina Kawa z Life Roots radziła, jak nie wdawać się w spory online, jak traktować „hejterów”, by przy okazji nie stracił na tym nasz wizerunek w sieci, zaś występujący jako ostatni, Marcin Rudzik z Brand Active, wyjaśnił działanie „robotów” Social Media, czyli tzw. botów, a także przestawił sposoby ich wykorzystywania w służbie manipulacji opinią publiczną.

Na koniec wydarzenia został rozstrzygnięty uczelniany konkurs na najlepszy reportaż, dotyczący właśnie bezpieczeństwa w Social Media. Uczestnicy obejrzeli materiały konkursowe, dzięki czemu zdobyli jeszcze większą wiedzę w tym zakresie.

- Myślę, że młodzi ludzie dowiedzieli się sporo nowych rzeczy i wyciągną wnioski z tego wszystkiego, co dziś zostało powiedziane - podsumowuje Ręczkowicz - że wszyscy wyciągniemy wnioski! Jako firma również musimy być świadomi tych wszystkich zagrożeń - dodaje na koniec.

WSIiZ od lat kształci na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Grafika komputerowa, a od niedawna - również na nowatorskim kierunku Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. Pomysłodawcami eventu New Media Meeting są pracownicy  Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.

 

Organizatorami tegorocznej edycji New Media Meeting byli: Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ, Biuro Karier WSIiZ oraz firma PrimeBit Studio. Partnerami wydarzenia byli Splentum, Brand24, Ideo, Ever Press oraz Czwartkowe Spotkania Social Media. Patronem medialnym były Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny24, TVP Rzeszów oraz grupa medialna Intro Media.

Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę i czekamy z podekscytowaniem na kolejny temat, który już za rok wspólnie poruszymy podczas trzeciej edycji New Media Meeting!

 

Tekst: Ever Press

 

 

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas office@primebitstudio.com