Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności PrimeBit Studio na konferencji w Danii

PrimeBit Studio na konferencji w Danii

17.03.2016

Firma PrimeBit Studio, jako jedna z trzech reprezentujących Podkarpacie firm, miała zaszczyt uczestniczyć w oficjalnej misji gospodarczej do Danii 9-11 marca 2016 roku. Delegacja wzięła udział w konferencji "Go High Tech!", która odbyła się w Kopenhadze. 

 

Międzynarodową konferencję poprzedziła oficjalna wizyta w Polskiej Ambasadzie. W spotkaniu z Panią Ambasador Henryką Mościcką-Dendys wzięli udział: Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Stanisław Kruczek, przedstawiciele firm IT - w tym nasz reprezentant Tomasz Gulak, a także przedstawiciele Podkarpackiego Klastra IT oraz duńskiej Polonii.

- Był to świetny moment na wymianę doświadczenia, poznanie specyfiki duńskiego rynku z punktu widzenia lokalnych przedsiębiorców, no i oczywiście nawiązania nowych kontaktów – komentuje Tomasz Gulak, Business Manager w PrimeBit Studio. 

10 marca w głównej siedzibie Danish Industry "DI" w Kopenhadze miała miejsce konferencja "Go High Tech! Discover Possibilities for Danish - Polish Cooperation within IT, Green-Tech and R&D". PrimeBit Studio miało możliwość zaprezentować swoją markę podczas kilkuminutowego wystąpienia przed około setką inwestorów i przedstawicieli różnych branż z całego świata.

- Była to doskonała możliwość, żeby pokazać nasz szeroki zakres usług na tamtym rynku – opowiada Tomasz Gulak. - Działanie w branży IT pozwala współpracować z firmami na całym świecie, dlatego wykorzystujemy każdą okazję do pokazania tego, co mamy najlepsze.

Poza firmą PrimeBit Studio, zakres swoich działań przybliżyły zgromadzonym takie firmy, jak Asseco (DK/PL), Bioelegra Group (PL) czy Aquaporin (DK). Po konferencji był czas na dyskusje oraz networking biznesowy. 

Po konferencji delegaci z Polski wybrali się z oficjalną wizytą do Baltic Development Forum, czyli organizacji regionu Krajów Bałtyckich, która kontaktami wspiera podmioty gospodarcze w zakresie biznesu, polityki gospodarczej i mediów. BDF reprezentował Torben Aaberg - Dyrektor ds. Kontaktów Publicznych. 

Ostatniego dnia pobytu odbyło się spotkanie z Marianną Lubanski - Dyrektorką ds. Inwestycji i Promocji w Copenhagen CapaCity. W rozmowie poruszony został temat Smart City, a także kwestia możliwości wejścia polskich firm IT na rynek duński. 

Zakończenie misji gospodarczej uwieńczyła wizyta w głównej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych UN City. Podczas spotkania przybliżony został zakres dalszej współpracy oraz plany wspierania poszczególnych organizacji.

- Ten wyjazd był niezwykłym doświadczeniem, poszerzającym perspektywy i obfitującym w nowe kontakty biznesowe – zaznacza Tomasz Gulak. - Z pewnością będziemy brać udział w kolejnych tego typu wyjazdach, bo już dziś wiemy, że warto.

Opracowanie: Ever Press

 

 

 

 

 

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas [email protected]