Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności PrimeBit Studio otrzymało dofinansowanie w ramach projektu BONY NA INNOWACJE!

PrimeBit Studio otrzymało dofinansowanie w ramach projektu BONY NA INNOWACJE!

06.10.2017

PrimeBit Studio otrzymało dofinansowanie w ramach projektu BONY NA INNOWACJE!

Firma PrimeBit Studio otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Bon na studium wykonalności Algorytmu do analizy zachowań użytkowników aplikacji/gier pod kątem efektywniejszej personalizacji”. W ramach tego bonu, spółka ma do wykorzystania kwotę 42 500,00 zł.

Celem wnioskowanego projektu jest analiza wykonalności planowanych prac badawczo rozwojowych w zakresie opracowania algorytmu analizy zachowań użytkowników aplikacji/gier.

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku – mówi Prezes firmy Michał Ręczkowicz  obecnie zaobserwowaliśmy trend związany ze zwiększonym zapotrzebowaniem na optymalizację procesów biznesowych wewnątrz działających aplikacji mobilnych czy też gier – dodaje.

Dlatego właśnie PrimeBit Studio postanowiło stworzyć inteligentne oprogramowanie, które będzie analizować zachowanie użytkownika w aplikacjach/grach. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa będzie personalizacja oraz mikrotargetowanie, co w znacznym stopniu ułatwi użytkownikom korzystanie z aplikacji na co dzień. – Zwiększy to zainteresowanie użytkowników samą aplikacją i da im maksymalnie to co, oferuje oprogramowanie – wyjaśnia Ręczkowicz  - z drugiej strony, sam właściciel oprogramowania zwiększy przychody z tytułu optymalizacji, jak i otrzyma większy zakres danych, który pozwoli lepiej ewoluować dane oprogramowanie – zapowiada.

Prezes firmy nadmienia, że pracę nad innowacyjnymi rozwiązaniami analitycznymi w zastosowaniu do aplikacji mobilnych oraz gier PrimeBit Studio opiera w dużej mierze na sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym. Wynika to z potrzeby przeanalizowania tego, jak użytkownicy korzystają z aplikacji, aby lepiej rozumieć ich zachowania i skuteczniej optymalizować rozwiązania dostosowane do ich oczekiwań. - Idąc z duchem czasu, to aplikacja powinna być dostosowana do użytkownika, a nie odwrotnie - dodaje Ręczkowicz.


Zespołowi analitycznemu życzymy sukcesów w prowadzonych badaniach!

 

Dofinansowaniew ramach działania 1.2 Badania przemysłowe prace rozwojowe oraz ich wdrożenia, Typ projektu: Bony na innowacje ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka (nabór nr RPPK.01.02.00-IZ-00-18-005/17)

 

PrimeBit Studio znajduje się pod pozycją 11:

http://rpo.podkarpackie.pl/images/dok/OS_I/2017/1_2_Bony/Info_na_str_dot_zakoncz_oceny.pdf

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas office@primebitstudio.com