Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności Programuj z PrimeBit

Programuj z PrimeBit

16.03.2016

Gotowi na 24 godziny „kodzenia”? Już 18 marca 2016 roku w Klubie Akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się długo wyczekiwany Hackathon Rzeszów.  

 

Hackathon Rzeszów to 24-godzinny maraton programistycznym, który skupiać się będzie wokół 3 technologicznych obszarów:

-  IoT/Smart City

-  Business Apps

-  Games

Zadaniem uczestników będzie puszczenie wodzy fantazji i stworzenie projektu, mieszczącego się w jednej z wyżej wymienionych kategorii.

Warunkiem udziału w zawodach jest korzystanie z technologii Microsoft Azure. Aby podnieść jakość prac, na hackathonie pojawią się również konsultanci i mentorzy z wiodących firm informatycznych, m.in. z firmy Microsoft Polska, będącej głównym Patronem wydarzenia. Na zwycięzców i tych najbardziej zaangażowanych czekają oczywiście nagrody!

Organizatorami tegorocznego rzeszowskiego maratonu są: Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ (w którym bierze aktywny udział ponad 200 studentów kierunków informatycznych) oraz firmy takie, jak Cervi Robotics Sp. z o. o. specjalizująca się w robotyce i obliczeniach w chmurze, a także PrimeBit Studio Sp. z o. o., tworząca znane na całym świecie gry mobilne i komputerowe. Współorganizatorem eventu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Hackathon Rzeszów po raz pierwszy odbył się w 2015 roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas I edycji zostało zarejestrowanych aż 150 uczestników, w tym głównie studentów i licealistów. W tym roku organizatorzy idą o krok dalej – Hackathon Rzeszów dołącza do międzynarodowej inicjatywy "Microsoft Smart City & IoT marathon". Polega ona na równoległym przeprowadzeniu hackathonu w 10 krajach świata, przy czym Rzeszów będzie jedynym polskim miastem, organizującym ten event!

 

Patronem wydarzenia są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Microsoft Polska.

Patronat medialny objęli: TVP3 Rzeszów, TV Łańcut, Polskie Radio RZESZÓW, RadioVIA, RADIOFENIKS.fm, Gry z Podkarpacia, Nowiny Gazeta Codzienna, Nowin24, MójRzeszow, Rzeszów – News, Błękitna.tv, Super Nowości, imprezy.rzeszow.pl, biznesistyl.pl, MłodziRzeszów, KLASTERit, Studenckie Forum Business Centre Club, WielkaC.

 

Zapraszamy na oficjalną stronę Hackathonu Rzeszów:

www.hackathon.rzeszow.pl/

Znajdź nas na Facebook.com:

www.facebook.com/hackathon.rzeszow

 

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas [email protected]