Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności Tym razem - Irlandia!

Tym razem - Irlandia!

30.05.2016

- Międzynarodowe działania Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Rzeszów stwarzają dla nas coraz to nowsze biznesowe możliwości – mówi Tomasz Gulak, Business Manager firmy PrimeBit Studio, po powrocie z kolejnej misji gospodarczej, tym razem do Irlandii.

 

Delegacja z Rzeszowa, której uczestnikiem był właśnie Tomasz Gulak, 18 maja 2016 roku wybrała się z gospodarczą wizytą do dwóch największych miast Irlandii – do Dublina i Cork. Między 18 a 20 maja nasz przedstawiciel wystąpił z trzema prelekcjami.

 

Pierwsze wystąpienie miało miejsce się w Ambasadzie Polski w Dublinie, gdzie zgromadzili się reprezentanci Polonii, przedsiębiorcy oraz irlandzcy biznesmeni, pragnący inwestować w polskie firmy. Na sali byli przedstawiciele takich firm, jak np. Google, Microsoft, Accenture etc. Spotkanie skończyło się produktywną częścią networkingową, obfitującą w wymianę doświadczeń.

 

Na drugi dzień delegacji przypadło spotkanie z lokalnymi przedstawicielami władz oraz świata biznesu, zorganizowane przez Cork Chamber of Commerce (odpowiednik polskiej Izby Gospodarczej). Każda z firm, reprezentująca region, miała możliwość autoprezentacji i opowiedzenia, w czym czuje się najlepiej. - Podczas naszej prezentacji największe zaciekawienie wzbudził VR, czyli wirtualna rzeczywistość, oraz gry i możliwości inwestowania w nie. – Komentuje Tomek.

 

Trzeciego, ostatniego dnia, w Dublin Chamber of Commerce odbyła się ostatnia prezentacja naszej firmy. Przedsiębiorcy z Dublina, lokalne i polonijne media oraz bardzo ciekawi ludzie - tak w kilku wyrazach można podsumować ten dzień, a cały wyjazd zaliczyć do niezmiernie udanych.

- Dzięki takim podróżom mamy okazję dumnie reprezentować nasz region w roli ex-startup'u który odnosi sukcesy już nie tylko w regionie, ale w Polsce i na Świecie – przyznaje Tomasz Gulak. – Ogromnym plusem dla nas jest poszerzanie sieci biznesowych kontaktów. Korzyści biznesowe pojawią się na pewno w perspektywie czasu, ale już na chwilę obecną krótko można stwierdzić, że nabyte tam doświadczenie będzie procentować – dodaje.

 

Dla naszej firmy to już druga delegacja gospodarcza w tym roku. PrimeBit Studio, jako jeden z trzech reprezentujących Podkarpacie firm, miała zaszczyt uczestniczyć w oficjalnej misji gospodarczej do Danii w dniach 9-11 marca 2016 roku. Delegacja wzięła wówczas udział w konferencji "Go High Tech!", która odbyła się w Kopenhadze.

 

 

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas [email protected]