Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności VR i IoT wizją przyszłości? - ITAD już za nami

VR i IoT wizją przyszłości? - ITAD już za nami

22.04.2016

21 kwietnia 2016 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbyła się piąta już edycja Konferencji IT Academic Day. Współorganizatorem eventu była firma PrimeBit Studio.

IT Academic Day należy do ogólnopolskiej serii bezpłatnych konferencji informatycznych, odbywających się corocznie w największych miastach Polski. Celem akademickiego dnia IT jest szerzenie praktycznej wiedzy w zakresie najnowszych i najciekawszych trendów w dziedzinie informatyki, biznesu oraz stratupów. Ze względu na ogromny sukces wydarzenia w poprzednich latach, rzeszowski ITAD zamknął edycję 2015/2016 wszystkich krajowych konferencji IT Academic Day.

Organizatorami tegorocznej konferencji były: Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ, w którym bierze aktywny udział ponad 200 studentów kierunków informatycznych, firma PrimeBit Studio Sp. z o. o., tworząca znane na całym świecie gry oraz firma Cervi Robotics Sp. z o. o., specjalizująca się w robotyce i obliczeniach w Chmurze.

W tym roku, dla uczestników wydarzenia dostępna była aula główna, gdzie odbywały się ciekawe wykłady i konkursy, strefa testów, gdzie lokalne startupy i zaproszone firmy zaprezentowały własne oprogramowania, stoiska partnerów konferencji oraz strefa Chillout z konsolami Xbox czy Oculus Rift.

Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się reprezentanci firm IT, a także organizacje, wspierające startupy. Jako pierwszy wystąpił Wit Więch (Order of Code), opowiadając zgromadzonym na sali swoją drogę kariery, a także dając praktyczne wskazówki, dotyczące starania się o pracę i funkcjonowania w środowisku IT. Norbert Pisz (Risenbit) podczas drugiej prelekcji, przedstawił sposoby skutecznej nauki oprogramowania, zaś chwilę po nim Vadym Melnyk, (Cervi Robotics, lider Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ) zdradził tajniki Chmury oraz trendu Internet of Things. Podczas kolejnej prelekcji Daniel Dereniowski (RARR, INUP) przybliżył temat platform startowych i rodzajów finansowania startapów, a jeszcze przed przerwą wystąpił Bogusław Błoński (PGS Software), który wyjaśnił, na czym polega programowanie w .Net.

W drugiej części konferencji Michał Ręczkowicz (PrimeBitStudio, założyciel i pierwszy lider Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ) opowiedział swoją historię sukcesu, a zaraz po nim Tomasz Gulak (Wyjdź Przed Szereg) pokazał możliwości wirtualnej rzeczywistości oraz zmotywował widownię do „wyjścia przed szereg” i realizowania swoich pomysłów z pasją i odwagą. Na sam koniec Dariusz Kopyto (SWIPER, stratup, wspierany przez PrimeBit Studio) opisał, jak wygląda startup w praktyce i z czym się to przysłowiowo je.

Podczas konferencji miały miejsce liczne konkursy, sprawdzające wiedzę, zarówno z dziedziny IT jak i biznesu czy marketingu. Na scenie pojawiła się także Ewa Gyurkovich (Ever Press, firma dofinansowana przez PrimeBit Studio), by opowiedzieć krótką historię projektu nowej, eventowej aplikacji mobilnej „EventLista”, a także ogłosić konkurs, trwający cały konferencyjny dzień. Do wygrania była najnowsza wersja jednej z najlepszych polskich komputerowych gier RPG.

Na zakończenie Vadym Melnyk ogłosił zbliżający się koniec jego kadencji jako lidera Koła i ogłosił okres poszukiwania nowego lidera, po czym wszyscy udali się na wspólnego grilla, by uczcić akademicki dzień z IT.

Tegoroczna konferencja została objęta Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Tekst: Ever Press

Zdj. Adam Janusz, WSIiZ

 

Patronat medialny objęli:

TVP3 RZESZÓW

Portal BiznesiStyl

Błękitna.tv

Nowiny24

Nowiny Gazeta Codzienna

MójRzeszów

RadioVia

KLASTERit

SWIPER

EventLista

INUP

Młodzi.Rzeszów

TV.Łańcut

Gry z Podkarpacia

Wyjdź przed Szereg

Business Centre Club

 

Relacje w mediach:

mlodzi.rzeszow.pl

tvlancut.com

mojrzeszow.pl

biznesistyl.pl

 

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas [email protected]