Responsive image Responsive image
historia firmy

Aktualności Warto inwestować w grę Freddy - finał konkursu "ImPuls do biznesu"

Warto inwestować w grę Freddy - finał konkursu "ImPuls do biznesu"

27.06.2016

Firma PrimeBit Studio znalazła się w pierwszej siódemce, wybranej w ramach konkursu „Impuls do biznesu” spośród 160 firm z całej Polski.

2 czerwca 2016 roku miała a Warszawie miejsce uroczysta gala, rozstrzygająca kolejną edycję prestiżowego konkursu „ImPuls do biznesu”, organizowanego przez redakcję dziennika „Puls biznesu”. Na galę zaproszeni zostali przedstawiciele firm, które dostały się do ścisłej finałowej siódemki. W evencie wzięli udział również reprezentanci PrimeBit. Do ostatniego etapu rywalizacji firma dostała się dzięki grze mobilnej Freddy. Projekt zajął wysokie, piąte miejsce:

- Freddy był jedyną grą mobilną, która dostała się do finału konkursu – relację zdaje Michał Ręczkowicz, General Director fimy PrimeBit Studio. – To tylko utwierdziło nas w tym, że warto inwestować dalej w rozwój tej gry. Jesteśmy zadowoleni – dodaje po chwili. – Samo dostanie się do ostatniego etapu konkursu było i jest dla nas ogromnym osiągnięciem!

Myślą przewodnią tegorocznej edycji "Impuls do biznesu" było inwestowanie w innowację. W tym roku współorganizatorem konkursu był fundusz VRP. W rozgrywce wzięły udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego kraju. Główną nagrodą było bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 100 000 zł.

Po rozdaniu nagród i uroczystej kolacji miejsce miał wieczór networkingowy, podczas którego PrimeBit nawiązał ciekawe, obiecujące kontakty biznesowe.

Freddy (Adventure) to innowacyjna i niezwykle malownicza, zręcznościowa gra mobilna. Jej bohaterem jest półmechaniczna żaba, której gracz pomaga uciec z laboratorium i przeżyć wiele ciekawych przygód.

Projekt powstał w 2012 roku pod marką MobiTouch - pierwszej firmy Michała Ręczkowicza. Nie mogąc rozstać się ze swoim „dzieckiem”, rok po założeniu nowej firmy (2015) Ręczkowicz wykupuje grę, która obecnie sprzedawana jest pod szyldem PrimeBit Games…

Freddy lubi wygrywać. W 2014 roku zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Microsoftu i Unity. Drugie miejsce zajął w konkursie „Twoja firma, twoja szansa na sukces” w roku 2013. W tym samym roku dostał też nominację w plebiscycie Mobile TrendsAwards w kategorii „Mobilna gra roku 2013”.

 

Tekst: Ever Press

 

 

<< powrót

Podziel się wpisem:

bg

Zainteresowany?

Napisz do nas [email protected]